GÜVENLİK KURALLARI

 

Havuzunuz yeterince miktarda su ile doludur ve derinliktedir. Dikkat edilmezse, kullanan kişilerin sağlığını ve hayatlarını tehdit edebilir. Bundan dolayı, güvenlik talimatlarına TİTİZLİKLE VE HER ZAMAN önemle uymanız tavsiye olunur! Onlara uymamanız takdirde, ciddi tehlikerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Havuzu kullanacak olan kişilerin bu talimatları titizlikle okuyup, uygulamalarını önemle rica ediyoruz.

 

 

1. Suya balıklama ATLAMAYINIZ ve dalış YAPMAYINIZ!

Cidarın üst rayları ve çıtaları onların üzerinde yürümeye dair tasarlanmamıştır ve bu nedenle onları bir atlayış yeri olarak kullanmamanız gerekir! Trambolin veya cidardan atlayış yapılmasına kesinlikle izin vermeyiniz! Havuza atlayış veya dalış yapmak, ç ciddi travmalara ve hatta boğulmaya bile yol açabilir!

 

2. ASLA havuza tek başınıza girmeyiniz!

Eğer etrafınızda başka bir kişi olmadığı takdirde, kesinlikle havuza giriş yapmayınız. Başka bir kişi her zaman, olası kaza veya fenalık geçirmenizde size yardımcı olabilir.   

                                        

            

3. Havuz etrafına refakatçi olmaksızın çocuklara ASLA erişim sağlanmamalıdır!

Havuz etrafına refakatçi olmaksızın çocuklara ASLA erişim izni vermeyiniz, hatta bir saniye için bile!  Yetişkin bir kişinin devamlı gözetimi zorunludur.

 

 

4. ASLA kimseyi havuzun içine itmeyiniz!

Asla kimseleri havuza itmeyiniz; başkalarının da sizi itmesine izin vermeyiniz. Bu sizin isteğiniz dışında da gelişebilmesi mümkündür, çünkü havuz etrafının yüzeyi çoğu kez ıslak ve kaygandır, o yüzden dikkatli olmanızda fayda var.

 

 

5. Geceleri havuzun içini aydınlatınız!

Eğer havuzunuz karanlık yerde, aydınlatılması olmayan bir konumda ise, onu aydınlatmanız iyi olur. Etrafında bulunan florasan lamba, havuzun dibine kadar aydınlatması için yeterlidir. ASLA tek başınıza havuzun etrafında aydınlatma lambaları monte etmeyiniz;  Su bir iletken olduğundan, bir elektrik uzmanına başvurmalısınız.

 

6. Havuza erişim imkanlarını kısıtlayınız!

Havuzun yakınlarında çocukların suya atlayış yapabileceklerinden dolayı, sandalye veya benzeri mobilyaların olmamasına itina gösteriniz. Eğer havuz yere gömülü şekildeyse, (bu da bazı ülkelerde artık yasal zorunludur) bir avlu yapılması tavsiye olunur. Merdiven havuzun kullanılmaması halde, ortadan kaldırılması gerekir.

 

7. Havuzun içinde KESİNLİKLE alkol ve uyuşturucu alınmamalıdır!

Havuzunuzda veya onun çevresinde  alkol ve uyuşturucu bulunmamasına özen gösteriniz! Alkollü veya uyuşturucu almış kişilerin kesinlikle havuza erişimi engellenmelidir! Bu konuda asla taviz verilmemelidir!

 

 

8. Havuzu her zaman temiz ve ilaçlanmış vaziyette tutunuz!

Havuzdaki suyun her zaman arıtılmış ve sık sık preparatlarla ilaçlanmış olması şart. Onu aralıksız olarak test ediniz ve gözetleyiniz.  Havuzdaki suyun, içinde yüzen tüm kişilerin sağlığı için önemli bir etken olduğıunu unutmayalım lütfen.

 

 

Faydalı bilgiler

Havuz hacmini hesaplama formülleri

Havuz hacmini hesaplama formülleri
Niçin havuzumuzun hacmini bilmemiz gerekiyor?

Havuzda kullanılacak kimyasalların dozajını doğru ayarlamak ve havuzdaki su miktarına göre doğru filtrasyon sistem seçimi için havuzun hacmini bilmenizde fayda var.

Havuzunuzun hacmini kübik metre (m³) bazında hesaplayabilmeniz için, havuzun şekline göre aşağıdaki standart formüllerden faydalanabilirsiniz.

Standart dışı formu olan havuzlar için formüller tahminidir. Eğer havuzunuzun merdiveni iç tarafında ise (havuz gövdesinin bölünmez bir parçası şeklinde), merdivenin kapladığı birkaç m³ hacmi genel h...

devamı

Müşteri hizmetleri

Bize ulaşın

Bize ulaşın

  YÜZHAVUZ San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel. +90-216 553 50 00

 

       Dükkan:            Adagülü sokak. No: 8, Tuzla , İstanbul

       Merkez ofis:     Çilek sok.  Akyol İşhanı: 16-14, Kadiköy, İstanbul

       E-posta:            info @ yuzhavuz.com.tr

       Ofis saatleri:     09.00-18.00  (pazar günleri hariç)

       İzmir,  Antalya,  Ankara, Trabzon ve yurtdışında 
       Bulgaristan, Sırbistan ve Romanya  bayilerimiz
bulunmaktadır

devamı

rastgele ürün

Eklenen son ürünler

Bizi takip ediniz

Güvenli Internet Alışverişi

credit card